Особливості вступу '2023

Вступна кампанія '2023 стартує 1 липня з реєстрації електронних кабінетів.

Кабінет реєструється за адресою: https://vstup.edbo.gov.ua/

Для реєстрації електронного кабінету необхідно ввести:

 • адресу вашої актуальної електронної пошти (вона стане логіном в особистому електронному кабінеті) та пароль;
 • серію та номер документа про освіту;
 • номер, PIN-код, рік отримання сертифіката ЗНО/НМТ.

Зверніть увагу! Як показує досвід милих років, у перші дні після початку реєстрації електронних кабінетів, через велике навантаження на сервери, система починає «виснути». Це не привід для паніки. Почекайте день-два, доки ажіотаж вгамується.

Далі на вказану вами адресу електронної пошти має прийти лист із посиланням (воно діятиме лише протягом години!), за яким вам треба перейти для завершення реєстрації е-кабінету.

19 липня в електронному кабінеті з’являється можливість подавати заяви на вступ. У 2023 році ви маєте право подати до 20 заяв, але для вступу на бюджет – максимум п’ять.

Приймання заяв триватиме:

 • до 18:00 25 липня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди;
 • до 18:00 31 липня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного теста (НМТ) або за результатами ЗНО минулих років.

Інформація про строки приймання заяв і документів для участі у вступних іспитах оприлюднена на цьому сайті.

Індивідуальні усні співбесіди проводяться з 07 по 31 липня включно.

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання права здобувати вищу освіту здійснюються 10 серпня (для осіб, які претендують на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб).

Видання наказів про зарахування вступників на навчання на контракт має відбутися не пізніше 30 серпня 2023 року.

Пропонуємо вам також ознайомитись з кількома корисними вебресурсами щодо дорожньої карти вступника — все про електронний кабінет:

Коли та як реєструють електронний кабінет: https://osvita.ua/consultations/bachelor/82700/

10 КРОКІВ ДЛЯ ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ У 2023 РОЦІ: Інформація на сайті МОН

Відеоінструкції з реєстрації е-кабінетів: youtube канал ОсвітаВсім ДП Інфоресурс (технічний адміністратор Єдиної державної електронної бази з питань освіти)

Мотиваційний лист

Зверніть увагу, що у 2023 році подання мотиваційного листа є обов’язковою умовою допуску вступника до конкурсного відбору.

Мотиваційний лист завантажується в електронний кабінет вступника під час подання кожної заяви в електронній формі. Мотиваційний лист також може подаватися разом із заявою на вступ у паперовій формі у випадках, передбачених Правилами прийому.

Рекомендації щодо оформлення та структури мотиваційних листів викладені у Додатку 7 до Правил прийому.

Розгляд мотиваційних листів здійснюється Приймальною комісією без присвоєння їм конкурсних балів. Ваговий коефіцієнт мотиваційних листів = 0.

При проведенні конкурсного відбору на навчання в Академії адвокатури України оцінювання мотиваційних листів здійснюється лише у випадку, коли кількість вступників перевищує кількість місць ліцензованого обсягу, виділеного для відповідної категорії вступників у поточному році.

Приймальна комісія оцінює мотиваційні листи за встановленими критеріями, а саме: відповідність вимогам статті 7 Закону України «Про освіту» (мова написання – державна); відповідність вимогам щодо оформлення мотиваційного листа; відповідність вимогам до структури мотиваційного листа; наявність граматичних та синтаксичних помилок; відповідність стилістичним вимогам; повнота обґрунтування вибору освітньої програми, спеціальності, закладу вищої освіти; наявність аналізу власних досягнень та особистих якостей вступника; наявність документального підтвердження вказаних здобутків та результатів діяльності вступника.

Прийом заяв та документів для «паралельного» навчання, здобуття другої вищої освіти, а також для поновлення чи переведення

Шановні вступники!

19 липня 2023 року розпочинається прийом заяв та документів:

 • на другий курс за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» для здобуття ступеня бакалавра як «паралельне» навчання. Докладніше…
 • на перший курс (зі скороченим строком навчання) від вступників на основі здобутого раніше такого самого або вищого ступеня (рівня) вищої освіти з іншої спеціальності для здобуття ступеня бакалавра на заочній формі навчання за спеціальністю 081 «Право» (здобуття другої вищої освіти). Докладніше…

Зверніть увагу! З 19 липня 2023 року розпочинається прийом заяв і документів для поновлення/переведення за спеціальностями 081 «Право», 293 «Міжнародне право». Докладніше…

Щодо реєстрації для участі в ЄВІ та ЄФВВ

Шановні вступники до магістратури!

Для охочих вступати до магістратури у 2023 році проводитиметься єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), а також єдиний вступний іспит (ЄВІ).

Реєстрацію заяв на участь в ЄВІ та ЄФВВ здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти у такі строки:

 • 08 травня – 31 травня (основний період реєстрації);
 • 12 липня – 14 липня (додатковий період реєстрації).

Інформація про центр, в якому вступник складатиме ЄВІ та/або ЄФВВ, зазначається в запрошенні, що розміщується на інформаційній сторінці «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури» не пізніше 16 червня (для учасників основної сесії), та не пізніше 31 липня (для учасників додаткової сесії).

Результати ЄВІ та ЄФВВ будуть розміщені на інформаційних сторінках «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури» не пізніше 24 липня (для учасників основної сесії), та не пізніше 18 серпня (для учасників додаткової сесії).

Для реєстрації вступник має надіслати на офіційну електронну адресу Приймальної комісії Академії адвокатури України referent@aau.edu.ua скановані копії (фотокопії):

 • заповненої заяви-анкети з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка;
 • документа, що посвідчує особу;
 • облікової картки платника податків;
 • довідки, виданої за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу (у разі, якщо дані особи ще не вносили до ЄДЕБО);
 • документа про здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень) (для осіб, які завершили навчання в минулих роках);
 • медичного висновку за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі потреби створення особливих/спеціальних умов для проходження МКТ).

Зверніть увагу! Бланк заяви-анкети ви можете завантажити з сайту Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) за цим посиланням: https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/Zayava-anketa-MKT_MTNK.pdf.

У разі успішної реєстрації учасникові буде надіслано на електронну адресу, зазначену в заяві-анкеті:

 • скановану копію екзаменаційного листа;
 • скановану копію реєстраційної картки.

Вступник вважається зареєстрованим після виготовлення бланка екзаменаційного листка.

Зверніть увагу! Оригінал екзаменаційного листка зберігатиметься у Приймальній комісії. Вступник має обов’язково перевірити інформацію, зазначену на сканованих копіях документів. У разі виявлення в екзаменаційному листку та/або реєстраційній картці помилок вступник має негайно звернутися до Приймальної комісії.

Вступник може внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію протягом часу, відведеного для реєстрації. Якщо скановані копії бланка екзаменаційного листка та реєстраційної картки не надійшли на адресу, зазначену в анкеті, за два тижні до початку проведення ЄВІ та ЄФВВ вступник має звернутися до приймальної комісії, до якої надсилав реєстраційні документи, для отримання відповідних роз’яснень. Якщо ж під час перевірки документів буде встановлено, що особа не має права брати участь у конкурсному відборі, то на електронну адресу, із якої надійшли документи, представник приймальної комісії надішле повідомлення про відмову в реєстрації із зазначенням причини відмови.

Для кожного учасника, який отримав екзаменаційний листок, на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти створюється інформаційна сторінка «Кабінет вступника» (шукайте за адресою: https://zno.testportal.com.ua/master/login), доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому. Саме у цей кабінет вам надійде запрошення, в якому будуть зазначені місце, дата та час тестування. Тому обов’язково перевірте активність власного е-кабінета.

Також радимо ознайомитись з інформацією про вступні до магістратури за посиланням: testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury-2023

Бажаємо успіхів! Телефони для довідок:

063 048 1632Добрянська Ольга Дем’янівна, заступниця голови Приймальної комісії

067 707 5724Астрова Лариса Миколаївна, заступниця відповідальної секретарки Приймальної комісії